Przejdź do treści

Rekrutacja

Warsaw Hellcats Roller Girls zapraszają do drużyny!

Nie wymagamy umiejętności jazdy na wrotkach, ani znajomości zasad roller derby. Nieważne ile masz wzrostu, jaki rozmiar ubrań nosisz, ani jaką kondycją możesz się w tej chwili pochwalić. Szukamy osób, które zaangażują się w systematyczne treningi, mają otwarte umysły i z szacunkiem traktują innych. Tyle wystarczy, a jeśli chodzi o roller derby – wszystkiego Cię nauczymy.

Przyjdź na trening i sprawdź, czy roller derby to sport dla Ciebie.

Jak? Gdzie? Kiedy?

Rekrutacja do drużyny Warsaw Hellcats Roller Girls jest bardzo prosta. Przyjdź na poniedziałkowy trening do Wrotkarni Roller Disco (ul. Połczyńska 115, Warszawa) o godz. 19.00. Nie musisz mieć własnego sprzętu – wszystko możesz wypożyczyć na miejscu. Jeśli Ci się spodoba, będą Ci odpowiadały nasze zasady i sposób trenowania – zaczniemy rozmawiać o włączeniu Cię do drużyny. Pierwszy trening jest darmowy, więc jeśli stwierdzisz, że to nie Twoja bajka, niewiele stracisz.

Zasady?

Nasza drużyna, tak jak znakomita większość środowiska związanego z roller derby jest całkowicie inkluzywna. Staramy się wszystkich traktować tak samo, a w naszej różnorodności widzimy siłę, a nie przeszkodę. Tego samego będziemy wymagać od Ciebie. Bardzo nam zależy, aby wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie.

A jeśli już przy bezpieczeństwie jesteśmy, to nie będziemy ukrywać, że roller derby to kontaktowy sport, w którym nietrudno o siniaki, czasami zdarzają się też kontuzje. Dlatego zawsze trenujemy w pełnym zestawie ochraniaczy (kolana, łokcie, nadgarstki) oraz kasku. Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i całej drużynie, będziemy też wymagać dostosowania się do zaleceń trenerów, którzy mają ostatnie słowo na temat tego, co nie jest dozwolone na treningu.

Czego się spodziewać na treningu?

Trenujemy obecnie raz w tygodniu, w poniedziałki. Przebieramy się w wygodne stroje i zaczynamy punktualnie o 19.00. Koniecznie weź ze sobą elastyczne spodnie dresowe lub legginsy oraz t-shirt, strój nie może krępować ruchów. Jeśli masz swoje wrotki, ochraniacze i kask, weź je ze sobą. Nie musi to być specjalny sprzęt do roller derby, na początek wystarczy to, na czym jeździsz we wrotkarni lub na zewnątrz. A jak nie masz swojego sprzętu, to też jest ok, bo wszystko wypożyczysz przed treningiem.

To, co będziesz robić na pierwszym i kolejnych treningach, w dużej mierze zależy od Twojego poziomu zaawansowania. Bardzo dużą wagę przykładamy do podstaw jazdy, bo bez nich nie można bezpiecznie uprawiać tego sportu. Dlatego na pewno sprawdzimy, jak sobie radzisz na wrotkach i czego możemy Cię nauczyć. Jeśli będziesz mieć wrotki pierwszy raz na nogach, to wspaniale – nauczymy Cię wszystkiego, co umiemy od początku. Jeśli jeszcze nie wiesz, czy chcesz trenować roller derby lub po prostu chcesz nauczyć się jeździć na wrotkach, również zapraszamy. Nie musisz się z góry deklarować, możesz swobodnie uczyć się jeździć. A jeśli po paru treningach uznasz, że nauczyliśmy Cię wszystkiego co chciałaś/łeś nie ma żadnego problemu, żeby nasze drogi się rozeszły. Pamiętaj tylko, że uczymy jazdy na wrotkach z myślą o derby, nie pokażemy Ci jak robi się piruety i inne elementy jazdy figurowej.

Czy zapraszamy też mężczyzn?

Jasne. Warsaw Hellcats Roller Girls to drużyna wyłącznie żeńska, ale na nasze treningi przychodzą również faceci. Uczymy się wspólnie, a potem mężczyźni mają szansę dołączyć do ogólnopolskiej męskiej drużyny Polish Men’s Roller Derby. Mamy też nadzieję, że zainteresowanie męskim roller derby będzie ciągle wzrastać, dzięki czemu dojdzie do założenia warszawskiej drużyny. Zapraszamy też oczywiście wszystkich zainteresowanych, bez względu na płeć, zostaniem SO (skating official), czyli sędzią na wrotkach.

Co znaczy być w drużynie Warsaw Hellcats Roller Girls?

Zazwyczaj po miesiącu wspólnych treningów pytamy, czy chcesz dołączyć do drużyny. Jeśli tak, to powoli włączamy Cię w kuluary naszej działalności.

Oprócz przychodzenia na treningi, nowe członkinie drużyny zapraszamy także do włączenia się w sprawy organizacyjne. Wszystkim zajmujemy się same, korzystając z naszych licznych talentów. Trenerkami są bardziej doświadczone zawodniczki, mamy w drużynie graficzki, które tworzą plakaty i naklejki na wydarzenia, dziewczyny ogarniające media społecznościowe, doświadczoną księgową oraz koordynatorki projektów, którym nie jest straszne zorganizowanie międzynarodowego meczu.

Poza tym lubimy się i chętnie spędzamy razem czas. Wychodzimy na piwo, świętujemy razem urodziny, przychodzimy na swoje wesela, cieszymy się, jak którejś z nas urodzi się dziecko, czy jak któraś z nas dostanie awans. Pomagamy sobie nie tylko na torze, ale i poza nim. Wiemy, że w życiu różnie bywa i nie zawsze można zaangażować się w roller derby na 100% przez cały czas. Ale ten sport potrafi wciągnąć, więc nie zdziw się, jak za rok każdą wolną chwilę będziesz spędzać na próbach poprawienia pługu, plany urlopowe będą się kręciły wokół najważniejszych wydarzeń roller derby w Polsce i Europie, a lista wymarzonych prezentów urodzinowych będzie zawierała kółka, ochraniacze i kask z brokatem.