Przejdź do treści

Rekrutacja

Warsaw Roller Derby zaprasza na treningi!

Nie wymagamy umiejętności jazdy na wrotkach, ani znajomości zasad roller derby. Nieważne ile masz wzrostu, jaki rozmiar ubrań nosisz, ani jaką kondycją możesz się w tej chwili pochwalić. Szukamy osób, które zaangażują się w systematyczne treningi, mają otwarte umysły i z szacunkiem traktują innych. Tyle wystarczy, a jeśli chodzi o roller derby – wszystkiego Cię nauczymy.

Przyjdź na trening i sprawdź, czy roller derby to sport dla Ciebie.

Jak? Gdzie? Kiedy?

Rekrutacja do ligi Warsaw Roller Derby jest bardzo prosta. Przyjdź na jeden z naszych treningów i jeśli Ci się spodoba, będą Ci odpowiadały nasze zasady i sposób trenowania – zaczniemy rozmawiać o włączeniu Cię do drużyny. Pierwszy trening jest darmowy, więc jeśli stwierdzisz, że to nie Twoja bajka, niewiele stracisz.

Zasady?

Nasza drużyna, tak jak znakomita większość środowiska związanego z roller derby jest całkowicie inkluzywna. Staramy się wszystkich traktować tak samo, a w naszej różnorodności widzimy siłę, a nie przeszkodę. Tego samego będziemy wymagać od Ciebie. Bardzo nam zależy, aby wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie.

A jeśli już przy bezpieczeństwie jesteśmy, to nie będziemy ukrywać, że roller derby to kontaktowy sport, w którym nietrudno o siniaki, czasami zdarzają się też kontuzje. Dlatego zawsze trenujemy w pełnym zestawie ochraniaczy (kolana, łokcie, nadgarstki) oraz kasku. Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i całej drużynie, będziemy też wymagać dostosowania się do zaleceń trenerów, którzy mają ostatnie słowo na temat tego, co nie jest dozwolone na treningu.

Czego się spodziewać na treningu?

Trenujemy obecnie raz w tygodniu, w poniedziałki. Przebieramy się w wygodne stroje i zaczynamy punktualnie o 20.30. Koniecznie weź ze sobą elastyczne spodnie dresowe lub legginsy oraz t-shirt, strój nie może krępować ruchów.

Oczywiście bardzo ważny jest również sprzęt. To co jest koniecznie potrzebne na treningach to wrotki, pełny zestaw ochraniaczy (na kolana, łokcie i nadgarstki) oraz kas. Nie muszą to specjalne wrotki do derby, na początek wystarczą takie jakie masz. Niestety obecnie trenujemy w miejscu, które nie dysponuje wypożyczalnią wrotek. Posiadamy trochę drużynowego sprzętu, który chętnie pożyczymy, ale nie dysponujemy wrotkami w każdym rozmiarze.

To, co będziesz robić na pierwszym i kolejnych treningach, w dużej mierze zależy od Twojego poziomu zaawansowania. Bardzo dużą wagę przykładamy do podstaw jazdy na wrotkach, bo bez nich nie można bezpiecznie uprawiać tego sportu. Dlatego na pewno sprawdzimy, jak sobie radzisz na wrotkach, a czego trzeba będzie Cię nauczyć. Jeśli będziesz mieć wrotki pierwszy raz na nogach, to nic strasznego – nauczymy Cię wszystkiego, co umiemy, od początku. Jeśli jeszcze nie wiesz, czy chcesz trenować roller derby lub po prostu chcesz nauczyć się jeździć na wrotkach, również zapraszamy. Nie musisz się z góry deklarować, możesz swobodnie uczyć się jeździć. A jeśli po paru treningach uznasz, że nauczyliśmy Cię wszystkiego co chciałaś/łeś nie ma żadnego problemu, żeby nasze drogi się rozeszły. Pamiętaj tylko, że uczymy jazdy na wrotkach z myślą o derby, nie pokażemy Ci jak robi się piruety i inne elementy jazdy figurowej.

Czy zapraszamy także mężczyzn?

Jasne. Warsaw Hellcats Roller Girls to drużyna żeńska, ale razem z Worst Warsaw Derby Team jesteśmy częścią ligi Warsaw Roller Derby. Trenujemy zatem wspólnie, niezależnie od płci. Mecze wyłącznie żeńskie gramy jako Warsaw Hellcats, a koedukacyjne jako Worst Warsaw. Jednak tak naprawdę jesteśmy jedną drużyną.

Co znaczy należeć do ligi Warsaw Roller Derby?

Zazwyczaj po miesiącu wspólnych treningów pytamy, czy chcesz dołączyć do drużyny. Jeśli tak, to powoli włączamy Cię w kuluary naszej działalności.

Oprócz przychodzenia na treningi, nowe członkinie i członków drużyny zapraszamy także do włączenia się w sprawy organizacyjne. Wszystkim zajmujemy się sam_, korzystając z naszych licznych talentów :). Trenowaniem zajmują są bardziej doświadczone zawodnicy i zawodniczki, mamy w drużynie graficzki, które tworzą plakaty i naklejki na wydarzenia, osoby ogarniające media społecznościowe, osoby zajmujące się drużynowymi finansami oraz wszelaką koordynacją (meczy, bootcampów itp.).

Poza tym lubimy się i chętnie spędzamy razem czas. Wychodzimy na piwo, świętujemy razem urodziny, przychodzimy na swoje wesela, cieszymy się, jak komuśś z nas urodzi się dziecko, czy jak koś dostanie awans. Pomagamy sobie nie tylko na torze, ale i poza nim. Wiemy, że w życiu różnie bywa i nie zawsze można zaangażować się w roller derby na 100% przez cały czas. Ale ten sport potrafi wciągnąć, więc nie zdziw się, jak za rok każdą wolną chwilę będziesz spędzać na próbach poprawienia pługu, plany urlopowe będą się kręciły wokół najważniejszych wydarzeń roller derby w Polsce i Europie, a lista wymarzonych prezentów urodzinowych będzie zawierała kółka, ochraniacze i kask z brokatem.

Napisz do nas, a podamy Ci szczegóły dotyczące miejsca treningów. Chętnie też odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Możesz się z nami skontaktować poprzez formularz poniżej, a także Facebooka, Instagrama albo po prostu wysłać mejla: warsawrollerderbyleague@80hrmy